Odličja za čelnike tivatskog OBNOR-a

27 okt 2020

Predsjednik opštinskog odbora Organizacije boraca NOR-a Mato Brguljan i sekretar ove organizacije Gojko Ivanović primili su danas medalju u uspomenu na „75 godina od pobjede u Velikom otadžbinskom ratu 1941 – 1945“. Ovo odlikovanje, koje u ime Ruskog komiteta ratnih veterana potpisuje posljednji načelnik nekadašnjeg Generalštaba Vojske Sovjetskog Saveza general armije M.A.Mojsijev, svečano im je uručio savjetnik Ambasadora Ruske Federacije u Crnoj Gori Nikolaj Rudaev, i to u Kabinetu predsjednika opštine Tivat Željka Komnenovića.

Brguljan i Ivanović se istakli da im je zadovoljstvo i čast primiti ovo odlikovanje, a savjetniku Ambasadora uručili su prigodan poklon u znak zahvalnosti. Predsjednik opštine Željko Komnenović u razgovoru sa Rudaevim naglasio je značaj očuvanja tekovina antifašizma i svih vrijednosti koje ono podrazumijeva, uz posebnu zahvalnost što Ambasada Ruske Federacije prepoznaje značaj rada opštinskih organizacija  i  njihov doprinos u čuvanju trajnog sjećanja na oslobođenje i narodnooslobodilačku borbu.

post slika

Galerija