Održan okrugli sto na temu osnaživanja mladih u sferi poslovanja

06 maj 2021

Okrugli sto na temu „Udruženim snagama do kreiranja ključnih kompetencija mladih“ održan je u prostorijama Opštine Tivat, u organizaciji NVO „Centar za omladinsku edukaciju“ i NVO „Cazas“, a uz podršku opštinskog Sekretarijata za društvene djelatnosti. U radu okruglog stola učestvovali su tivatski srednjoškolci: mladi iz Srednje mješovite škole „Mladost“, srednje Muzičke škole Tivat i međunarodne „Knightsbridge“ škole, ali i predstavnici privrednog sektora, a među njima rukovoditeljka sektora za ljudske resurse hotela Regent Porto Montenegro, Žana Zeković.

Učesnike je u ime domaćina pozdravila sekretarka za društvene djelatnosti Borka Mršulja, naglasivši da je tema okruglog stola u skladu sa Lokalnim akcionim planom za mlade i da ova aktivnost doprinosi stvaranju spone između mladih ljudi i realnog poslovnog okruženja. Nakon pozdravne riječi Jugoslava Radovića izvršnog direktora NVO „Centar za omladinsku edukaciju“ predstavljeni su nalazi istraživanja „Esencijalne vještine – od neformalnog obrazovanja do radnog mjesta“.

Uslijedio je radni dio sastanka na kojem je pokrenuta diskusija, a samo neki od zaključaka su: Činjenica da poslodavci ne prepoznaju dovoljan stepen motivacije za rad kod mladih; Da mladi nisu u dovoljnoj mjeri informisani o načinima sticanja neformalnog obrazovanja kroz volonterizam i proaktivno djelovanje. Opština Tivat će u narednom periodu osnovati Savjet za mlade i na taj način direktno ih uključiti u kreiranje programa u skladu sa njihovim stvarnim potrebama.

Ovaj događaj dio je projekta „Osnaživanje mladih za savremeno poslovanje“, koji je finansijski podržalo Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta Vlade Crne Gore.