Održan Sajam kulinarske baštine

07 nov 2022

Na gradskoji rivi Pine, u okviru programa Novembarskih dana, sinoć je održan Sajam kulinarske baštine, sa namjerom da se predstave lokalni restorani, prozvođači i poljoprivredna domaćinstva koja u svojoj ponudi imaju tradicionalna jela. Na sajmu je održana i prezentacija “Monografije kulinarske baštine Zadarske županije, Hercegovačko-neretvanskog kantona I Bokokotorskog zaliva” koja je izrađena na osnovu istraživanja sprovedenog u okviru projekta. Posjetioci sajma su imali priliku da uživaju u crnom rižotu, mušljama, brodetu, kokotu u toću, kolaču od rogača, padišpanju, priganicama i ostalim bokeškim delicijama. U muzičkom dijelu programa nastupio je Danijel Alibabić.

Glavni cilj projekta CUHaCHA je doprinijeti razvoju turizma, putem očuvanja i unaprjeđenja identiteta zajedničkog gastronomskog nasljeđa u programskom području. Ukupan budžet ovog projekta je 710.946,94€, od čega je iznos namijenjen Opštini Tivat približno 174 hiljade eura. Projekat "CUHaCHA - EnhanCing Sustainable ToUrismDevelopment througH CulinaryHeritAge" koji se realizuje u okviru drugog poziva Interreg IPA programa prekogranične saradnje izmedju Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crna Gora 2014. – 2020. je odobren u sklopu prioritetne ose 3 - Doprinos razvoju turizma i očuvanje kulturne i prirodne baštine. Vodeći partner projekta je Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije – AGRRA (HR), a ostali partneri na implementaciji projekta, pored Opštine Tivat, su Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Hercegovačko – Neretvanske županije – Kanton (BiH) i -Zadarska županija (HR). Period implementacije projekta je od 15/08/2020 do 31/12/2022.

post slika