ODRŽAN SASTANAK RADNE GRUPE ZA IZRADU ODLUKE O SUFINANSIRANJU SPORTA

16 mar 2016

Prvi sastanak Radne grupe za izradu Odluke o sufinansiranju sporta u Tivtu održan je juče (15.03.2016.godine). Radnu grupu, koju je formirao Predsjednik Opštine a koju čine predstavnici nadležnog Sekretarijata, Savjeta za sport, i stručnjaci u sportu, čine: Dubravka Nikčević, Dejan Stjepčević, Ilija janović, Veljko Botica, Predrag Šušić, Ivica Mančić i Boris Pean. Zadatak radne grupe je da uradi nacrt Odluke sa utvrdjenim postupkom i kriterijumima (bodovanjem) u cilju definisanja raspodjele sredstava iz budžeta opštine Tivat opredijeljenih za sufinansiranje aktivnosti u sportu. Ova odluka, jedna je od ključnih strateških pravaca proizašlih iz Opštinskog programa razvoja sporta u opštini Tivat 2015-2020 godine, koji je Skupština Opštine usvojila 28.12.2015.godine.


Članovi radne grupe razmotrili su osnovna načela kojima će se rukovoditi u radu na Odluci i razmotrili dosadašnju praksu kao i budući koncept Odluke, za koju je zaključeno da zahtijeva sveobuhvatan pristup i analizu. Nakon izrade nacrta Odluke, isti će biti dostavljen svim sportskim klubovima i organizacijama na razmatranje i davanje sugestija i prijedloga. Prijedlog Odluke usvaja SO Tivat a nakon toga, shodno Odluci pristupiće se daljoj razradi po utvrdjenoj proceduri. Radna grupa zakazala je naredni sastanak za utorak, 22.03.2015. godine.