ODRŽANA AKCIJA DOBROVOLJNOG DAVALAŠTVA KRVI U OPŠTINI TIVAT

15 dec 2016

Akcija dobrovoljnog davalaštva krvi, peta po redu, održana je danas (četvrtak, 15. decembar) u Multimedijalnoj sali Opštine Tivta, u organizaciji Opštine Tivat, a u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Crne gore – odjeljenje Kotor i uz podršku opštinske organizacije Crvenog krsta Tivat.
U akciji je učestvovalo 17 pojedinaca – među davaocima krvi bili su zaposleni u organima loklane uprave, Centra za kulturu i zainteresovani građani.
Cilj ove već tradicionalne akcije jeste podizanje svijesti o važnosti dobrovoljnog davanja krvi kao aktivnosti od opšteg društvenog interesa. Ovom i sličnim inicijativima Opština Tivat želi podići svijest pojedinca o važnosti obezbjeđivanja dovoljnih količina krvi za potrebe stanovništva, za redovno liječenje, za obezbijeđenje adekvatnih rezervi za zbrinjavanje urgentnih stanja i slučaj vanrednih situacija, za potrebe zdravstvenih ustanova koje koriste krv u liječenju.
Akcija se odvija pod motom “Dajmo krvi, spasimo nečiji život”.

post slika