Održana III sjednica Skupštine opštine Tivat

22 okt 2020

Vladimir Arsić i Goran Božović imenovani za potpredsjednike opštine Tivat

Na III redovnoj sjednici novog saziva Skupštine opštine Tivat, na predlog predsjednika opštine Željka Komnenovića, a uz saglasnost većine odbornika, za potpredsjednike opštine Tivat, imenovani su Vladimir Arsić i Goran Božović.

Na sjednici kojom je predsjedavao predsjednik Skupštine opštine Tivat dr Andrija Petković, shodno dnevnom redu, imenovani su: Savjet za davanje predloga naziva naselja, ulica i trgova, Savjet za zaštitu životne sredine, Savjet za predstavke i pritužbe građana i Savjet za rodnu ravnopravnost. Takođe, donešena je Odluka o određivanju odbornika koji prisustvuju zaključenju braka.

Detalji iz biografije Vladimira Arsića

Vladimir Arsić rođen je 1975. godine u Kosovskoj Mitrovici. Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu – smjer elektronika i telekomunikacije. Svoj radni i profesionalni angažman započeo je u Crnogorskom Telekomu 2000. godine kao sistem inženjer za komunikacione sisteme i informacione tehnologije i kasnije glavni koordinator tehnike. Od 2013. godine bio  je tehnički direktor u preduzeću „Network“, ali i konsultant u kompanijama „Sat-Trakt“ i „Valding“ iz Beograda. Član je inženjerske komore Crne Gore i licencirani inženjer elektrotehnike.

Vladimir Arsić bio je načelnik Kabineta predsjednika Opštine Herceg Novi, a na funkciju potpredsjednika dolazi sa pozicije izvršnog direktora komunalnog preduzeća „Čistoća“ u Herceg Novom. Sa porodicom živi i radi u Tivtu.

Detalji iz biografije Gorana Božovića

Goran Božović rođen je 1983. godine u Kotoru. Diplomirao je na Filozofskom fakutetu u Novom Sadu – Odsek za psihologiju. Posjeduje višegodišnje iskustvo rada u organima lokalne uprave, ali i rada u organima Vlade Autonomne pokrajine Vojvodine. Goran Božović bio je sekretar Sekretarijata za informacione sisteme i zajedničke poslove, rukovodilac istoimene Službe ali i predsjednik Etičke komisije za lokalne službenike i namještenike i Komisije za dodjelu stipendija u Opštini Tivat. Od 2014. sertifikovani je trener za oblast liderstva i ljudskih resursa. Posjeduje i značajno iskustvo rada u privatnom sektoru, oblastima ljudskih resursa, turizma, životnih osiguranja.

Aktivan je učesnik kulturnog i društvenog života Tivta, kroz angažmane u KUD „Boka“, NVU „Maškarada“, u Matici crnogorskoj – ogranak Tivat, Federaciji evropskih karnevalskih gradova… Sa porodicom živi i radi u Tivtu.