ODRŽANA PRVA KONSTITUTIVNA SJEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE TIVAT

11 maj 2016

Prvom konstitutivnom sjednicom SO Tivat koja je održana danas u Skupštinskoj sali, sa početkom u 10,00 časova predsjedavao je najstariji odbonik Mileta Rabrenović.  Prva tačka dnevnog reda bila je verifikacija mandata odbornika na osnovu izvještaja Opštinske izborne komisije koji je pročitala predsjednica Jovanka Laličić.  Nakon verifikacije mandata, na osnovu prozivke koju je izvršila sekretarka Skupštine konstatovano je prisustvo 26 odbornika i utvrđen kvorum za rad. Druga tačka dnevnog reda bila je izbor Predsjednika Skupštine Opštine Tivat. U ime odbornika Demokratske Partije Socijalista, za kandidata Predsjednika Skupštine predložen je Ivan Novosel. Na osnovu javnog glasanja sa 21 glas ZA i 5 glasova PROTIV, za predsjednika Skupštine izabran je Ivan Novosel. Predsjednik Skupštine stupio je na dužnost davanjem svečane izjave i preuzeo dalji tok sjednice