Održana radionica za mlade: “Omladina uči omladinu”

17 maj 2021

Radionica „Omladina uči omladinu: Volonterizmom do karijere“, organizovana je u petak 14. maja, od strane opštinskog Sekretarijata za društvene djeltanosti i NVO „Naša akcija“. U ovoj aktivnosti učestvovalo je 32 učenika prvih i drugih razreda Srednje mješovite škole „Mladost“ iz Tivta.

Oni su imali priliku da čuju riječ više o volonterskom iskustvu i o svim benefitima volonterizma, posebno kada je u pitanju odabir budućeg zanimanja. Mladi sa višegodišnjim iskustvom volonterskog rada ukazali su na neke prednosti ovakvog angažovanja: sticanje radnih navika, uspostavljanje kontakata, sticanje iskustva u apliciranju za projekte, fakultet i stipendije, sticanje radnog iskustva tokom sezonskog zapošljavanja. Ova radionica dio je programa „Karijerna edukacija i zapošljivost mladih“, uz podršku „European endowment for democracy“.

post slika