OKIĆENA „RECIKLAŽNA JELKA“ U MALOM PARKU NA TRGU DARA PETKOVIĆA

26 dec 2016

Izuzev bogate novogodišnje dekoracije, Tivat se ove godine može pohvaliti i jedinstvenom eko jelkom koju su u subotu 24. decembra , u malom parku na Trgu Dara Petkovića, okitili učenici odjeljenja IV4 OŠ „Drago Milović“, na čelu sa mentorkom Nevenkom Saveljić, uz podršku predsjednice opštine dr Snežane Matijević i „Zelenog tima“.

Ova unikatna „reciklažna jelka“ sačinjena je od automobilskih i kamionskih guma. Ukrasi za jelku su veoma dekorativni i kreativni, a svi su izrađeni od reciklirajućeg materijala – stiropora, plastike, krpa, pur pjene... Ekološko-humanitarna akcija bila je posvećena i skupljanju pomoći za liječenje Anđele Petrović iz Kotora. Ukupno je sakupljeno 705 eura.

Akcija je realizovana uz pomoć Centra za kulturu Tivat, DOO „Komunalno“ Tivat i slikara Zorana Krute koji je umjetničkim darom doprinio kićenju jelke. Zahvaljujemo svim učesnicima akcije, a posebno građanima na nesebičnoj humanosti.

 

 

jelka

post slika