OKRUGLI STO NA TEMU „DRUŠTVENA ODGOVORNOST I JEDINICE LOKALNE SAMOUPRAVE“

27 mar 2014

U organizaciji Ministarstva održivog razvoja i turizma i Instituta za standardizaciju Crne Gore u Podgorici je 26.03.2014. godine organizovan okrugli sto na temu „Društvena odgovornost i jedinice lokalne samouprave“. Na okruglom stolu je predstavljen koncept društvene odgovornosti sa posebnim osvrtom na ISO 26000 koji je objavljen 2010. godine sa ciljem da podstakne društvenu odgovornost širom svijeta. Standard predstavlja alatku za praktičnu primjenu principa i zahtjeva društvene odgovornosti. Koncept podrazumijeva angažovanje ne samo profitabilnih kompanija već i organizacija civilnog sektora i organa državne i lokalne uprave.
Predstavljeni su primjeri dobre prakse u Crnoj Gori kao i značaj promovisanja koncepta društvene odgovornosti.
Predstavnik Opštine Tivat bio je sekretar Sekretarijata za informacione sisteme i zajedničke poslove Goran Božović, koji je istakao primjere društveno odgovornog ponašanja opštine Tivat kroz organizovanje i učešće u raznim projektima i aktivnostima, kao i činjenicu da je opština Tivat prva opština u Crnoj Gori koja je dobila sertifikat za upravljanje kvalitetom ISO 9001. Takođe izrazio je spremnost Opštine da nastavi i intenzivira svoje djelovanje u smislu društveno odgovornog poslovanja u svim segmentima koncepta društvene odgovornosti prema ISO standardu i pored zakonom propisanih obaveza koje po pravilu podrazumijevaju društveno odgovorno poslovanje i predstavljaju početnu tačku, a sve u cilju zadovoljstva građana i zajednice u cjelini.