Okrugli sto – Nacrt Zakona o opštem upravnom postupku

28 feb 2013

 U ponedjeljak, 25. februara u Opštini Budva, u organizaciji Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore, za opštine  Ulcinj, Bar, Budva, Kotor, Tivat i Herceg Novi, organizovan  je okrugli sto  povodom Nacrta Zakona o opštem upravnom postupku. To je prvi u nizu okruglih stolova  koji će biti organizovan, kako bi se dala  mogućnost  predstavnicima lokalnih samouprava,organa  državne uprave i ministarstava da daju konkretne priumjedbe, predloge i sugestije na ponuđena zakonska rješenja,obzirom da se radi o veoma važnom i  temeljnom procesnom zakonu.
Ispred Opštine Tivat, okruglom stolu su prisustvovali glavni administrator Opštine Tivat  Jovanka Laličić, samostalni savjetnik u Službi glavnog administratora Vanjuška Đurović - Samardžić i savjetnik u Sekretarijatu za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Slađana Kašćelan. Aktivno učešće, pored pisanih primjedbi koje su ranije dostavljene,  imali su predstavnici naše opštine.   Oni su dali konkretne primjedbe na pojedine odredbe Nacrta Zakona i založili se da se odmah nakon usvajanja ovog Zakona,  a čija se primjena planira od 2015 godine, krene sa sveobuhvatnom  obukom na  svim nivoima.  Novi ZUP s manjim  brojem odredaba na moderniji, jednostavniji i savremeniji način uređuje veći broj pravnih instituta. Usvajanjem novog Zakona u ovoj veoma važnoj oblasti ,  po njihovom mišljenju, obezbijedit će  se veći broj kvalitetnijih  usluga građanima, preduzetnicima  i drugim subjektima, otvoriti mogućnosti i prostor za izgradnju servisno orjentisane lokalne uprave čemu Opština Tivat teži.