Opština Tivat po drugi put ove godine podržala žene preduzetnice

30 dec 2021

Sekretarijat za privredu Opštine Tivat po drugi put ove godine dodjeljuje novčanu podršku biznis planovima žena preduzetnica. Drugi javni konkurs za raspodjelu preostalih sredstava za podršku ženskom preduzetništvu iz budžeta Opštine Tivat za 2021. godinu, bio je raspisan 1. novembra i trajao je 30 dana.

Odlukom Komisije za raspodjelu sredstava dodijeljena su četiri granta, u ukupnom iznosu od preko 12 hiljada eura, i to:

  • - „FASADE MONTENEGRO“ d.o.o. (Marija Jarić) u iznosu od 4.000,00 eura,
  • - „SHINE M & D“ d.o.o. (Stanka Bojić) u iznosu od 4.440,00 eura,
  • - „JOAN“ d.o.o. (Mirjana Sijerković) u iznosu od 2.000,00 eura,
  • - „MONIREGO“ (Irena Čapo Trajčevska) u iznosu od 2.000,00 eura.
U kabinetu predsjednika opštine danas je za četiri dobitnice upriličen prijem i potpisivanje Ugovora o dodjeli sredstava. U razgovoru sa nagrađenim preduzetnicama, predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović saopštio je da su njihove biznis inicijative značajne za grad i da će u budućnosti biti još snažnije podržane. „Svi preduzetnički projekti koji su za dobrobit grada, dobrodošli su“, kazao je Komnenović i najavio otvaranje biznis inkubatora u Tivtu.

Prijemu je prisustvovao i sekretar za privredu Vedran Božinović, koji je čestitao dobitnicama i kazao da su u njihovim projektima prepoznate nedostajuće potrebe grada, te da će doprinijeti diverzifikaciji ponude.

post slika

Galerija