OPŠTINA TIVAT ”PRIMJER DOBRE PRAKSE U FINANSIRANJU PROJEKATA NVO IZ FONDOVA LOKALNIIH SAMOUPRAVA”

22 apr 2014

U Bečićima je prošle nedelje  održana Konferencije pod nazivom ‘’Finansiranje nevladinih organizacija iz javnih fondova u Crnoj Gori’’ koju organizuje TACSO kancelarija u Crnoj Gori. Na konferenciji je učestvovalo preko 80 predstavnika nevladinih organizacija iz Crne Gore, predstavnika državnih organa, organa lokalne samouprave i međunarodnih organizacija. Način finasiranja NVO u opštini Tivat prezentovala je mr Darka Ognjanović koja je bila uvodničar na panel diskusiji  kada je u pitanju primjer dobre prakse finansiranja nvo na lokalnom nivou.
Konferenciju čiji je cilj je podrška procesu unapređenja i sprovođenja regulative koja se odnosi na finansiranje nevladinih organizacija iz javnih fondova, otvorio je šef TACSO kancelarije u Crnoj Gori, Goran Đurović,a nakon njega učesnicima su se obratili Veselin Vukčević, generalni direktor Direktorata za državnu upravu i lokalnu samoupravu MUP CG, Andre Lys,šef operativnog odjeljenja, Delegacije EU u CG.

post slika