Otkrivanje spomen ploče i promocija reprint izdanja romana Anta Staničića

25 nov 2019

Sekretarijat za kulturu i društvene djelatnosti I JU Centar za kulturu Tivat, sjutra, 26. novembra, organizovaće otkrivanje spomen - ploče Antu Staničiću, dječijem piscu koji je rođen u Tivtu 18. decembra 1909. godine.

Tokom života napisao je veliki broj knjiga za djecu, a inspiraciju je pronalazio u Boki Kotorskoj i njenim stanovnicima. Veliki uzor bio mu je djed koji je bio mornar, te je uglavnom pisao o svom zavičaju, plemenitim i jednostavnim ljudima i njihovom mornarskom životu.

Otkrivanje spomen ploče biće organizovano ispred rodne kuće pisca, ulica 21. novembra,  u 11:30 sati (neposredno do Hipotekarne banke)

Nakon otkrivanja spomen ploče, na Maloj sceni Centra za kulturu u 12:00 sati, biće organizovana promocija reprint izdanja romana Anta Staničića: „Bambusov štap”, „Galebovo gnezdo” i „Mali pirat”.

POZIVNICA - PDF PROGRAM - PDF   post slika