OTPOČELI RADOVI NA I FAZI KANALIZACIONE MREŽE U DONJOJ LASTVI

27 okt 2017

Opština Tivat otpočela je sa radovima na kanalizacionoj mreži u Donjoj Lastvi. Pred investitorom i izvođačem radova je zahtjevan i složen građevinski posao koji je otpočeo u septembru a podrazumijeva polaganje primarnog kanalizacionog kolektora, u koji će biti dovođene otpadne vode prikupljene iz sekundarne i tercijarne kanalizacione mreže za teritoriju Donje Lastve. Radovi su vrijedni 160.000 eura.

„Radovi napreduju dobro. Svakodnevno smo na terenu. Trenutno se kopa kanal dubine osam metara, a otpočeli smo i sa polaganjem cijevi. Trasa vodi od Cacova do gornjeg Seljanova (iznad „Šoping centra“) i do sada je iskopano oko 1050 metara puta, a položeno je 700 metara cijevi“, rekao je direktor Direkcije za investicije Opštine Tivat Peđa Obradović. 

Ukupna dionica duga je 1300 metara i na njoj će biti izgrađeno 40 šahti. Kraj radova na ovom potezu očekuje se u narednih dvadesetak dana, ukoliko posluže vremenske prilike. Izvođač radova je preduzeće „Civil Engineer“ iz Podgorice. 

Radovi na kanalizacionoj mrezi   Donja Lastva 3

Radovi na kanalizacionoj mrezi   Donja Lastva 2

post slika