Petrović preuzeo kormilo

20 jul 2008
Više od četiri mjeseca nakon izbora koji su održani 6. aprila, juče je izborom Krsta Petrovića (DPS) za novog predsjednika lokalnog parlamenta, do kraja konstituisan novi saziv Skupštine opštine Tivat. Na javnom glasanju prozivkom, za izbor Petrovića (58), ekonomiste koji je dugogodišnji član i funkcioner lokalne DPS, pored 12 odbornika te partije, glasala su i četiri odbornika SDP, tri HGI i odbornik SNP Vaso Momčilović. Dok su DPS, SDP i HGI svoju odluku obrazložili postizanjem koalicionog dogovora koji doduše, tek treba da zvanično bude potpisan i Petrovićevim kvalitetima, Momčilović je kazao da se neće obazirati na to iz koje je stranke predloženi kandidat za predsjednika.
- Glasam za zbog ličnosti i kvaliteta Krsta Petrovića - rekao je Momčilović. Njegov stranački kolega Milinko Papović prilikom glasanja bio je uzdržan kao što su to učinili i odbornici svih ostalih opozicionih stranaka, osim Radomira Tujkovića (DSS) koji je jedini bio protiv. - DSS nema ništa lično protiv Petrovića, već glasamo protiv zbog procedure kako je on predložen. Informaciju ko je kandidat dobili smo pola sata prije početka sjednice SO, pa nijesmo bili u prilici ni da obavimo unutarstranačke konsultacije - obrazložio je Tujković, a slične primjedbe zbog činjenice da je DPS bukvalno pred ulazak odbornika u skupštinsku salu objelodanio ime svog kandidata, iznijeli su i Zoran Petranović (LP) i Petar Vujović (PzP). - LP smatra da koalicija DPS-SDP ima najviše prava da predloži kandidata za predsjednika SO jer je takva bila izborna volja građana, ali nam nije jasno zbog čega se mjesecima čekalo na izbor šefa parlamenta - kazao je Petranović, dok je Rato Brajković (SNS) naglasio da je opozicija pokušala da pomogne u raspletu parlamentarne krize, pa su nakon toga, DPS, SDP i HGI postigli koalicioni sporazum zbog kojeg su se prethodno mjesecima sporili. Zahvaljujući se svima koji su glasali za njega, ali i onima koji su bili protiv ili uzdržani, novi šef tivatskog parlamenta Krsto Petrović je izrazio želju „da to neće biti prepreka našem daljem zajedničkom radu i donošenju odluka za građane i grad Tivat“. - Građanima Tivta obećavam da ću zajedno sa odbornicima u SO, raditi na tome da donosimo odluke koje su u njihovom i interesu razvoja Tivta. Zalagaću se da rad SO bude javan i transparentan i biću dostupan svim građanima koji žele da mi se obrate - obećao je, pored ostalog, Petrović. Skupština je juče prethodno Krstoviću verifikovala mandat kao novom odborniku koji je u klupama zamijenio šefa tivatske DPS Ivana Novosela. Verifikovani su i mandati novih odbornika DPS Zorana Miljanića umjesto Jovanke Laličić, Aldijane Zoranić (PzP) umjesto Zvonka Petkovića, Milinka Papovića (SNP) umjesto Ilije Pavlovića i Vesne Raste (SDP) koja je zamijenila Maju Pasković.