Pokloni za đake prvake

02 sep 2008

AKCIJA LOKALNE UPRAVE U TIVTU

Povodom početka školske godine, gradonačelnik Tivta Dragan Kankaraš ovih dana će đacima prvacima tivatskih osnovnih škola „Drago Milović“ i „Branko Brinić“, kojih je ukupno 190, uz čestitke za početak školovanja, uručiti prigodne poklone.

U organizaciji tima za sprovođenje Lokalnog plana akcije za djecu i NVO „Udruženje Egipćana“, i ove godine sprovedena akcija pomoći djeci romske i populacije Egipćana i Aškalija u opremanju za školu.
Za 44 đaka, pripadnika te populacije, nabavljene su knjige dok je za njih 17 udžbenike obezbijedilo Ministarstvo prosvjete i nauke jer su prema spisku Centra za socijalni rad, njihove porodice korisnici materijalne pomoći.
Opština Tivat je za 61 učenika iz RAE populacije obezbijedila i odjeću u vrijednosti od po 50 eura po jednom učeniku.