PO PLANU OPŠTINSKE KANCELARIJE ZA PREVENCIJU BOLESTI ZAVISNOSTI SPROVODE SE RADIONICE U TIVATSKIM ŠKOLAMA

14 mar 2012

Osmišljavanje i sprovođenje kontinuiranih aktivnosti za mlade u oblastima unapređenja kvaliteta života i promocije zdravih stilova življenja baziranih na učešću i  razvijanju životnih vještina  ogledaju  se prvenstveno kroz sprovođenje radionica u Srednjoj mješovitoj školi ”Mladost”, u osnovnim školama „Drago Milović” i „Branko Brinić” u Opštini Tivat. U Srednje mješovitoj školi spoljni saradnici Kancelarije za preveciju bolesti zavisnosti , pedagogica Snežana Kršikapa i profesorica Majda Majić izvode radionice koje je osmislila i prilagodila učenicima srednje škole koordinatorka Darka Ognjanović , u OŠ Branko Brinić radionice izvodi profesorica Marina Jelisavac, a u OŠ Drago Milović radionice izvode profesor Novica Gačević i asistentica Ana Ivanović, sociolog.Radionice obuhvataju oblast prevencije bolesti zavisnosti,vršnjačkog nasilja , konflikte i komunikaciju,  koje najviše interesuju mlade a i to  su oblasti na kojima najviše treba raditi u njihovom uzrastu. Konsultativni i mentorski rad sa nastavnicima (spoljnim saradnicima,) obavlja koordinatorka  Kancelarije za prevenciju bolesti zavisnosti.

post slika