POČELA OBUKA ZA VRŠNJAČKE EDUKATORE V GENERACIJE

22 apr 2016

Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti i pitanja mladih opštine Tivat i ove godine organizuje trodnevnu obuku za Vršnjačke edukatore V generacije. Anketa je bila dostupna svim učenicima tivatskih škola, a nakon selekcije imamo 13 polaznika.
Ova jubilarna obuka ima i novinu, uključeni su i učenici Knightsbridge school škole. Vršnjačka edukacija je proces podučavanja vršnjaka koju organizuju obrazovani i obučeni mladi ljudi, koji imaju znanja i vještine a motivisani su da svoja znanja podijele i prenesu mladima istog uzrasta. Do sada je obuku, koju vode koordinatorka kancelarije mr Darka Ognjanović, pedagogica SMŠ Mladost Snežana Kršikapa, prof.soc. Tanja Perović i vršnjačke edkatorke starijih generacija, prošlo oko 40 učesnika/ca i svi su nakon obuke bili angažovani kroz različite oblike rada sa mladima.
Nakon tri dana polaznici/ce dobijaju sertifikate o završenoj obuci.

post slika