Počinje akcija sakupljanja elektronskog otpada

18 jun 2021

Tivatsko Komunalno preduzeće u saradnji sa opštinskim Sekretarijatom za uređenje prostora organizuje akciju sakupljanja elektronskog i električnog otpada u periodu od 21. juna do 4. jula 2021. godine.

Opština Tivat treći put za redom organizuje ovu akciju, imajući u vidu dobar odziv i velike količine do sada sakupljenog elektronskog otpada. Prikupljaju se odbačeni računari, baterije, akumulatori, monitori, televizori, štampači, skeneri, toneri za štampače, mobilni telefoni, punjači i drugi uređaji. Ovakav otpad tretira se kao opasan zbog svojih specifičnosti.

Opština Tivat poziva sve građane i privredne subjekte da uzmu učešće u ovoj akciji i svoj elektronski otpad donesu na lokaciju Velikog gradskog parka (Arsenalska ulica, kod magacinskog prostora preduzeća Komunalno), svakog dana od 7 do 20h. Tamo će biti postavljen kontejner za sakupljanje, a ovim gestom građani će doprinijeti očuvanju prirode i zaštiti životne sredine.

post slika