PODIZANJE STEPENA BEZBJEDNOSTI PJEŠAKA

22 jul 2019

Sekretarijat za komunalne poslove, saobraćaj i energetsku efikasnost obavještava javnost da se na gradskom šetalištu obala Pine, ulici Maršala Tita i šetalištu Iva Vizina u vremenskom intervalu od 19 do 23 časa svakog dana zabranjuje saobraćaj za bicikle i električne trotinete.

Navedena mjera se sprovodi usled povećanog broja korisnika gore navedenih prevoznih sredstava na šetalištu, koji se kreću značajnom brzinom i time ugrožavaju bezbjednost šetačima, a naročito izazivaju opasnost za djecu.

U toku je postavljanje vertikalne saobraćajne signalizacije kojom se definiše navedena zabrana i po kojoj će postupati nadležni organi.

Ovom prilikom molimo korisnike gore navedenih prevoznih sredstava za razumijevanje, jer cilj nam je prvenstveno bezbjednost, kako djece i šetača, tako i samih korisnika ovih prevoznih sredstava.