Podrška za 12 kulturnih manifestacija od posebnog značaja

15 feb 2023

 Sekretarijat za društvene djelatnosti donio je Program manifestacija iz oblasti kulture sa raspodjelom sredstava za 2023. godinu, na osnovu Odluke o manifestacijama iz oblasti kulture koje se sufinansiraju iz budžeta Opštine Tivat. U okviru ovog programa, 12 događaja uvršteno je u kulturne manifestacije od posebnog značaja za opštinu Tivat, i za njih su opredjeljena sredstva u ukupnom iznosu od 116,550.00 eura.

Za manifestaciju „Tradicionalni karnevao Lastovski“, organizatoru NVO Harlekin dodijeljeno je 3,900 eura. NVO Organizacija žena za manifestaciju „Žućenica fest“ dobila je 5,000 eura. Za organizaciju Međunarodnog dječijeg festivala folklora „Kolo bez granica“, KUD Boka će iz budžeta dobiti 19,400 eura. NVU Maškarada podržana je sa 25,000 eura za organizaciju III Međunarodnog karnevala u Tivtu, dok je za drugo izdanje Festivala vjetra u organizaciji JK Delfin, opredjeljeno 15,000 eura. NVO Fluid drum će za manifestaciju Tivat World festival, ove godine dobiti podršku u iznosu od 10,000 eura.

Bućarski klub Brđanin dobiće 7,000 eura podrške za organizaciju 67. Tivatske Bućarske olimpijade. Za organizaciju „Lastovske fešte“, KZU Napredak Gornja Lastva dobiće 2,500 eura, a za manifestaciju „Dani pejzaža“ 3,500 eura. Za održavanje VI Smotre dječijih folklornih ansambala Tivat, KUC Kadena dobija 12,250 eura. Glazbeno prosvjetnom društvu Tivat za manifestaciju „Tivatski matine“ iz budžeta je dodijeljeno 3,000 eura, dok je JU Muzička škola Tivat za organizaciju III Međunarodnog pijanističkog takmičenja dobila 10,000 eura.

Predsjednik Opštine Željko Komnenović sa organizatorima navedenih 12 manifestacija potpisaće ugovore kojim se regulišu međusobna prava i obaveze između Opštine i organizatora manifestacije.

U Budžetu Opštine Tivat za 2023. godinu za kulturne manifestacije namijenjeno je ukupno 150,000.00 eura. Preostali iznos sredstava od 33,450.00 eura opredjeljen je za ostale manifestacije iz oblasti kulture za koje se iskaže interes, odnosno ukaže potreba u toku godine.

Program kulturnih manifestacija dostupan je KLIKOM OVDJE