Podzemne vode poremetile gradnju

07 mar 2008
Stambeno poslovni objekat koji se gradi na Turkovoj poljani u Tivtu, na površini od 6.000 kvadrata, očekuje se da bude završen do polovine naredne godine, najavljeno je iz preduzeća “Građevinar” iz Podgorice koji je izvođač radova i investitor. U odnosu na plan posao kasni zbog problema s podzemnim vodama. lz “Građevinara” ističu da su bili prinuđeni da rade dodatni projekat sanacije i drenaže kompletnog prostora.
Direktor preduzeća Milo Šuković ističe da su dodatni troškovi za sanaciju tla prešli 800 hiljada eura. Zbog velikih količina podzemnih voda pomiješanih s glinom morala se vaditi zemlja ispod temelja na dubini od oko dva metra, a iskopa je bilo oko 8.000 kubika više od planiranog. To se moralo nadomjestiti istom količinom kamena i šljunkovitog materijala. Na tri objekta koji se grade na Turkovoj poljani - gradska kuća, stambeno poslovni objekat i objekat gdje će biti smještena zelena pijaca, trenutno je angažovano preko 200 radnika, a na gradilištu se nalazi i pet dizalica. Ako ne bude nepredviđenih okolnosti u narednom periodu, planirano je da se do 1. jula završe svi grubi građevinski radovi, ali je uslov dozvola za gradnju tokom juna. Dodatna ulaganja neće uticati na povećanje cijena stambenog i poslovnog prostora. - Zbog povećane tražnje kupaca za manjim stambenim jedinicama vjerovatno će se jedan dio većih dvosobnih i trosobnih stanova preurediti u manje do 50 kvadrata - zaključio je Šuković. U gradnju tog poslovno stambenog objekta uložiće se oko 12 miliona eura.