POČELE PRIPREME PROSTORA ZA TIVATSKI OPŠTINSKI OMLADINSKI KLUB I PROGRAM PODRŠKE OMLADINSKOM AKTIVIZMU

13 maj 2014

Već par dana počele su pripreme za otvaranje Omladinskog kluba koje su inicirale neformalna tivatska grupa mladih ”Kreativne pečurke” koju čine mladi ljudi od 15 do 25 godina i opštinske Kancelarije za mlade Tivat.
Naime aplicirajući za projekat “Podrška omladinskom aktivizmu” , mladi Tivta dobili su mogućnost da u prostoru koji im je obezbijedila opština Tivat, iskažu svu svoju krativnost i inovativnost, i otvore prvi Omladinski klub u gradu.
U prostorijima nekadašnjeg privremenog vrtića, baraci kod Doma zdravlja , u dvijema prostorijama su , akcijom opštinske Kancelarije za mlade i mladih ljudi započeli radove na uređenju prostora.
U organizaciji FAKT-a i Uprave za mlade i sport u toku je trodnevna obuka “Pokretanje i vođenje omladinskog kluba” koju izvode omladinske radnice i ekspertkinje za omladinsku politiku Tamara Čirgić i Elvira Bubanja, iz NVO Forum MNE.

post slika