DAN PTICA I DRVEĆA

14 maj 2014

Povodom obilježavanja Dana ptica i drveća u petak 09. maja u organizaciji Centra za zaštitu i proučavanje ptica iz Podgorice, Opštine Tivat i JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve održani su edukativni časovi na Tivatskim solilima za učenike OŠ „Drago Milović“ i OŠ „Branko Brinić“ iz Tivta. Događaju je prisustvovalo oko 150 učenika, kojima su predstavnici CZIP govorili o ornitološkom i florističkom značaju solila, značaju ptica selica i važnosti očuvanja njihovih staništa, kao i metodama i tehnikama posmatranja ptica.
Ovaj događaj je realizovan u okviru projekta „Doživljavanje prirode na istorijskim Tivatskim solilima na crnogorskoj obali-povezivanje zaštite prirode i regionalnog razvoja“ kojeg CZIP implementira u saradnji sa Javnim preduzećem za upravljanje morskim dobrom i Opštinom Tivat kao partnerima za Crnu Goru, i njemačkom organizacijom za zaštitu prirode-Euronatur. Projekat je finansijski podržan od strane DBU-Njemačke državne Fondacije za zaštitu ekosistema.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika