Posjeta austrijskog trgovinskog atašea

08 maj 2015

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel sa svojim saradnicima, sastao se juče Trgovinskim atašeom Austrijske ambasade g-dinom Fabianom Gemsom kao i šeficom austrijske kancelarije za poslove privrede Biljanom Radonjić. Tema sastanka odnosila se na učešće predstavnika opštine Tivat kao i pomoć u organizaciji posjete delegacije privrednika iz Austrije Crnoj Gori na temu  „Prezentacija projekata iz oblasti turizma u Crnoj Gori“,  u periodu  08-09.06.2015. godine. Imajući u vidu da da će se skup sa austrijskim privrednicima i predstavnicima bokeških opština Tivat, Kotor i Herceg Novi održati upravo u Tivtu 08.06.2015. u večernjim časovima, predsjednik Novosel je ocjenio da će ovaj skup predstavljati idealnu priliku da privrednici sa područja Boke u direktnom susretu kako sa svojim kolegama iz Austrije, tako i sa predstavnicima austrijskih firmi koje već posluju u Crnoj Gori, dogovore konkretne korake za uspostavljanje buduće ili pak unapređenje postojeće saradnje. Naglašavajući izuzetne bilateralne odnose koje Crna Gora i Austrija tradicionalno njeguju, Novosel je istakao da je Tivat i istorijski vezan za ovu zemlju te da su u proteklom periodu stvoreni dobri preduslovi za privlačenje investicija o čemu svjedoči prisustvo  značajnih inostranih investitora na području naše opštine. Tokom svoje dvodnevne posjete Crnoj Gori, austrijski privrednici će posjetiti i projekte Porto Montenegro i Luštica Bay u Tivtu, kao i  projekat Portonovi u Kumboru.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika