Posjeta nerezidentnog Ambasadora Estonije – Arti Hilpusa

24 sep 2013

Nerezidentni Ambasador Estonije, NJ.E. Arti Hilpus boravio je danas u svojoj prvoj radnoj posjeti opštini Tivat. U srdačnom razgovoru sa predsjednikom opštine Miodragom Kankarašem i Petrom Vujovićem-savjetnikom u kabinetu predsjednika, g-din Hilpus nije krio oduševljenje pozitivnom promjenom i razvojem Tivta proteklih godina,imajući u vidu da je  od njegove poslednje posjete 2006-te godine prošlo punih 7 godina. Predsjednik Kankaraš je ambasadora upoznao sa aktuelnim investicionim projektima na teritoriji naše opštine, a oba sagovornika su se složila da će uložiti dodatne napore da se u narednom periodu intenziviraju i unaprede dobri odnosi između Estonije i Crne Gore, naročito Tivta. Amabasodor Hilpus je istako i da će se lično založiti za dovođenje zainteresovanih investitora iz Estonije, koji bi plasirali svoj kapital na području naše opštine.
Nakon sastanka G-din Hilpus je obišao Porto Montnegro.

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika