POSJETA PREDSTAVNIKA KOMPANIJE BOKA GROUP

03 jun 2014

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel održao je danas radni sastanak sa predstavnicima kompanije Boka Group, na čelu sa vlasnikom gospodinom Džonom Gvozdenovićem Kenedijem. Sastanku je prisustvovao i savjetnik predsjednika opštine Petar Vujović. Tokom jednočasovnog sastanka, predstavnici Boka Groupe su novom predsjedniku opštine prezentovali koncept razvoja golf igrališta i svih pratećih sadržaja na lokalitetu nekadašnjeg poljoprivrednog dobra „Montepranzzo“. Po riječima gospodina Kenedija, u pitanju je projekat koji se najbrže razvija imajući u vidu da je detaljni urbanistički plan za pomenuti lokalitet donešen u roku od jedne godine od preuzimanja lokaliteta, dok će Master plan uz odgovarajuću reviziju biti završen za 4-6 nedjelja. „Ukoliko sve bude išlo planiranom dinamikom, krajem godine se očekuje i početak radova na I fazi, odnosno izgradnji modernog golf terena sa 18 rupa“-istako je Kenedi. Gospodin Kenedi je naglasio da će ovo biti prvi golf teren na ovom prostorima koji će biti primljen u PGA (Professional Golf Association) odnosno profesionalnu golf asocijaciju. Na taj način, na ovom terenu steći će se mogućnost održavanja i prestižnih međunarodnih golf turnira i dolazak renomiranih golf igrača. Kompanija boka Group će ovaj projekat u potpunosti uskladiti sa zahtjevima u pogledu zaštite životne sredine i očuvanja tipično mediteranskog ambijenta, a gospodin Kenedi je ovom prilikom obećao da će u narednom periodu posebnu pažnju posvetiti i društvenoj odgovornosti, te konkretnim finansijskim podsticajima kada je u pitanju sponzorstvo sportskih i kulturnih manifestacija, te pomoć socijalno ugroženim kategorijama u opštini Tivat


Predsjednik opštine Ivan Novosel se zahvalio predstavnicima Boka Grupe i gospodinu Kenediju na posjeti, izažavajući zadovoljstvo najavljenom dinamikom i konceptom razvoja ovog projekta koji će Tivat u narednom periodu zasigurno svrstati među elitne golf destinacije u Evropi. Sagovornici su se usaglasili da se ovakvi sastanci češće održavaju i u narednom periodu.
Gospodin Novosel je od preuzimanja funkcije predsjednik a opštine Tivat obavio razgovore sa gotovo svim značajnijim investitorima na području opštine Tivat

 

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika