Posjeta prijateljskoj Opštini Karpoš

04 nov 2011

Na poziv Predsjednika Opštine Karpoš, g-dina Stevčeta Jakimovskog a povodom jubilarne proslave 35-o godišnjice od osnivanja Opštine Karpoš, delegacija Opštine Tivat na čelu sa Predsjednikom - Miodragom Kankarašem, boravila je u višednevnoj posjeti Skoplju. Pored Predsjednika, delegaciju su sačinjavali još i: Krsto Bošković –Potpredsjednik Opštine, Petar Vujović - Savjetnik Predsjednika za međunarodne odnose i ekonomski razvoj i Tatjana Jelić - Sekretarka sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine. Prvog dana, u organizaciji domaćina održana je Svečana akademija gdje se okupilo oko 800 zvanica širom Makedonije. Naša delegacija je svoj boravak u Skoplju iskoristila i za posjetu Crnogorskoj Ambasadi u Makedoniji, gdje smo imali jednosatni razgovor sa Njegovom Ekselencijom Ambasadorom Dušanom  Mrdovićem kao i  sekretarom Ambasade, g-dinom Danilom Brajovićem.

Naši ljubazni domaćini iz pobratimske Opštine Karpoš su se istinski potrudili da boravak delegacije Opštine Tivat protekne u lijepom i prijateljskom  druženju, te ostaje obaveza da dragim prijateljima iz susjedne Makedonije vratimo istom mjerom povodom nastupajućeg dana Opštine Tivat - „21 Novembra“