Potpisan Protokol o utvrđivanju prava i obaveza za rješavanje stambenih pitanja korisnika kućica Švedskog naselja

18 feb 2015

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel i predsjednik Crnogorskog fonda za solidarnu stambenu izgradnju Danilo Popović, potpisali su danas Protokol o utvrđivanju prava i obaveza za rješavanje stambenih pitanja korisnika kućica švedskog naselja. Opština Tivat je utvrdila broj korisnika prava, odnosno korisnika kućica koji imaju pravni osnov za kupovinu stanova iz objekata koji će Fond graditi na predmetnim katastarskim parcelama na kojima se sada nalaze švedske kućice,( ukupno njih 24) kao i iznos sredstava koje će imati obavezu da uplate Fondu pomenuti  korisnici prava i opština Tivat. Novoizgrađene zgrade će imati ukupno 140 stanova, a kako je dogovoreno, iseljenje stanara Švedskih baraka će se obaviti do 20. marta nakon čega kreću građevinski radovi. Predstavnik izvođača konzorcijuma iz Podgorice predao je zahtjev za izdavanje građevinske dozvole, a rok za izgradnju je 1. godina.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika