Potpisani ugovori o finansiranju tivatskih sportskih klubova

13 mar 2024

Za rad 38 klubova podrška od 760.000€

Predstavnici tivatskih sportskih klubova potpisali su danas sa predsjednikom Opštine Tivat Željkom Komnenovićem ugovore o sufinansiranju njihovih programa rada za 2024. godinu. Na ovaj način, a na osnovu Odluke o sufinasiranju programa rada sportskih organizacija, Opština Tivat podržala je rad 38 sportskih klubova sa iznosom od 760.000€. Budžetom Opštine Tivat, za podršku sportu ove godine opredjeljeno je 800.000€. Neraspodjeljenih 40.000€ predstavlja „rezervu za sport“.

„Naša odluka da povećamo izdvajanja za sport pokazala se vrlo dobrom, imajući u vidu da je 2023. bila jedna od najuspješnijih u tivatskom sportu“ – istakao je predsjednik opštine zahvaljujući predstavnicima sportskih klubova na izvanrednom radu i dobrim rezultatima. „Opština Tivat je tokom prethodne godine u sport uložila više od 1,3 miliona eura, što kroz redovno finansiranje, što kroz infrastrukturne projekte i manifestacije“, rekao je Komnenović i najavio dalja ulaganja u sportske objekte: izgradnju multifunkcionalne balon sale kod Doma zdravlja, razvoja projekta sportskog kompleksa kod Aerodroma i nastavak uređenja preostalih dječjih igrališta i terena.

„Uspješnost, rang takmičenja, dužina postojanja sportske organizacije, masovnost, tradicionalnost i društveno-kulturološki značaj, samo su neki od kriterijuma raspodjele sredstava“ – naglasila je sekretarka za društvene djelatnosti Olivera Mišković Vidojević. „Jako nam je bitno da kroz rad vaših organizacije uvrstite što više djece kako bismo im omogućili kvalitetne sadržaje u slobodno vrijeme. Veoma važno je i uključivanje žena u sport, kako bismo radili na suzbijanju rodnih stereotipa u sportu“ – poručila je Mišković Vidojević i pozvala sportske djelatnike da se uključe u izradu Lokalne strategije za sport kako bi ovaj dokument bio što kvalitetniji.

Shodno opštinskoj Odluci o finansiranju sporta, 60% ukupnog iznosa usmjereno je na sportske klubove u vlasništvu Opštine, pa će tako FK „Arsenal“ biti isplaćeno 375.000€, a KK „Teodo“ 105.000€. Odlukom Komisije za raspodjelu sredstava, a po osnovu vrjednovanja prijava koje su pristigle tokom trajanja Javnog konkursa, sredstva su raspodijeljena na sljedeći način: RK „Partizan 1949“ 61.500€, Jedriličarski klub „Delfin“ 43.000€,  ŽRK „Tivat“ 38.000€, KK „Probasket“ 17.500€, ŽKK „Sea stars“ 18.000€, Kik boks klub „Rebel“ 10.000€, Omladinski karate klub „Mawashi 2015“ 4.000€, Džudo klub „Tivat“ 6000€, Džudo klub „Monte tatami“ 7.500€, Bućarski klub „Palma 1972“ 6.200€...

Odluka o raspodjeli sredstava sa obrazloženjem, dostupna je na ovom linku.