POŽARI NA TERITORIJI TIVATSKE OPŠTINE

29 aug 2017

Sinoć oko 22.00 časa u tivatskom naselju Mrčevac izbio je požar koji je zbog sjevernog vjetra prijetio i kućama u naselju Vrijes 2. Na terenu su tokom noći bili pripadnici opštinske Službe zaštite i spašavanja, pripadnici DVD Krtoli ali i vatrogasci sa Aerodroma Tivat, privatnici sa svojim cisternama, kao i mnogobrojni žitelji Tivta. Na požarištu je tokom noći bila i predsjednica opstine Tivat Snežana Matijevic, a na terenu su gotovo stalno prisutni potpredsjednici Dejan Maslovar i Ilija Janovic.

Trenutno stanje na požarištu je pod kontrolom. Požar je udaljen od kuća i vatrogasci su ga uspjeli svesti na manju površinu u borovoj šumi u sredini požarišta. Svi nadležni su na terenu i situacija se prati.