Predavanje na temu „Savjeti za kontrolu zdravlja”

12 jun 2015

U organizaciji Kancelarije za prevenciju bolesti zavisnosti i pitanja mladih, u multimedijalnoj sali opštine Tivat održano je predavanje dr.Vjere Usanović i mr ph.Pavla Jurline, na temu „Savjeti za kontrolu zdravlja".
Nakon prezentacije dr.Usanović, koja je govorila o načinu ishrane, kontroli zdravlja raznim scrining preventivnim metodama i značaju unosa pojedinih namirnica kao i o prilagođavanju balansirane ishrane prema krvnoj grupi pojedinaca. mr Pavle Jurlina govorio je o značaju minerala i vitamina kao pokretačke snage svakog organizma kao i o redovnom korišćenju dodataka prehrani i praktikovanje fizičke aktivnost. Razvoj tehnologije doveo do toga da je hranu potrebno hemijski tretirati, što kasnije izaziva štetne supstance koje unosimo u organizam.Kako se njih osloboditi najviše je zanimalo učesnike tako da su na kraju predavanja postavljali brojna pitanja.
Predavanje je organizovano za zaposlene u opštini Tivat kao i institucijama kojima je opština Tivat osnivač.

post slika