PREDSJEDNICA OPŠTINE PRIMILA PREDSTAVNIKE SVEUČILIŠTA U ZADRU I DRŽAVNOG ARHIVA ZADAR

12 maj 2017

Predsjednica opštine Tivat dr Snežana Matijević ugostila je danas (petak, 12. maj) članove studijske delegacije iz Zadra, koja ovih dana boravi u višednevnoj posjeti Tivtu i Crnoj Gori. Predsjednicu su ispred delegacije pozdravili: profesori na Odjelu za kroatistiku i slavistiku Sveučilišta u Zadru dr Vanda Babić, dr Nenad Vertovšek i dr Denis Vekić, kao i dr Ante Gverić, direktor Državnog arhiva Zadar.

Gosti iz Zadra zahvalili su predsjednici opštine Tivat na prijemu i ukazali na čvrstu volju inteziviranja saradnje ova dva primorska grada. Studijska posjeta trajaće sve do nedjelje, a u istoj učestvuje petnaestak zaposlenih iz Državnog arhiva Zadar, zaposleni Sveučilišta u Zadru i petnaestak studenata. Cilj im je obići relevantne institucije, prirodne i kulturno-istorijske znamenitosti primorskog i centralnog dijela Crne Gore. Posjeta Tivtu bila je idealna prilika za uspostavljanje i inicijalnih kontakata sa predstavnicima Opštine Tivat.

 

post slika