PREDSTAVNICA OPŠTINE TIVAT NA TRENINGU ZA BORBU PROTIV TRGOVINE LJUDIMA

20 maj 2013

U petak je u Bečićima bio organizovan jednodnevni trening u okviru sveobuhvatnog projekta „Jačanje kapaciteta organa za sprovođenje zakona za identifikovanje žrtava trgovine ljudima/djecom RE populacije“. Predstavnica Opštine Tivat mr.Darka Ognjanović predstavila je način komunikacije i razmjene informacija između organa za sprovođenje zakona i civilnog društva u Opštini Tivat.
Cilj treninga je da se kroz razvoj i implementaciju obuke podstakne bolja identifikacija, pružanje usluga oporavka žrtva trgovine ljudima/djecom i krivično gonjenje trafikanata.Predavači su bili osim predstavnika nacionalne Kancelarije za borbu protiv trgovine ljudima, NVO „Crnogorski ženski lobi“ i uz podršku organizacije iz SAD „Fair girls“.