PREDSTAVNICI SEKRETARIJATA ZA PREDUZETNIŠTVO NA SASTANKU SA UNDP-ijem

20 okt 2016

Predstavnici Sekretarijata za ekonomski razvoj i preduzetništvo, boravili su juče (srijeda, 19. oktobar) u radnoj posjeti kancelariji UNDP-a u Podgorici. Sastanku su prisustvovali sekretar Sekretarijata Petar Vujović, samostalni savjetnik za turizam Zvonko Dubravčić, samostalna savjetnica za vodoprivredu i poljoprivredu Radmila Kilibarda i članica Tima za EU projekte Ivona Petrović. Inicijativa za ovaj sastanak je potekla od strane Opštine Tivat, sa namjerom da se razmotre modaliteti moguće saradnje sa UNDP-em u oblastima kojima se bavi novoformirani Sekretarijat za ekonomski razvoj i preduzetništvo, a u kojima ova agencija ima značajno iskustvo.

Sastanak je bio vrlo produktivan, i zajednički zaključak je da postoji mnogu prostora za saradnju. Naredne aktivnosti će biti održane početkom naredne godine, sa namjerom da se privrednicima predstave prednosti koje pruža sertifikovanja u oblasti održivog poslovanja i formiranje klastera. Takođe je dogovoreno da UNDP pruži podršku prilikom izrade studije i baze podataka o potencijalima tržišta rada u opštini Tivat i potrebama poslodavaca prilikom zapošljavanja. Najavljena je i saradnja na reviziji Pravilnika za izradu strateških planova lokalnih samouprava, kao i na izradi novog Strateškog plana opštine. Predstavnici UNDP-a su predstavili projekte na kojima trenutno rade, sa naglaskom na oblasti koje su od značaja za opštinu Tivat, a prije svega aktivnosti usmjerene na osnaživanje srednjih i malih preduzeća. Posebna pažnja je posvećena osnivanju biznis inkubatora u opštini Tivat i pružanju podrške mladima prilikom zapošljavanja i pokretanja svog biznisa, što će biti jedan od prioriteta u budućem radu ovog Sekretarijata.

post slika