PREZENTACIJA PLAVO ZLATO

23 sep 2016

Učenica odjeljenja III4  OŠ “Drago Milović” (mentorka prof. Nevenke Saveljić), u četvrtak  22. aprila je na Jadranskom sajmu u Budvi održala prezentaciju  pod nazivom “Plavo zlato”. Govoreći o značaju vode Pavla je navela da su naučnici u svijetu sigurni da su vidjeli “potpis” vode na više planeta, kao i da je potraga za vodom jedan o važnijih ciljeva istraživanja sunčevog sistema. Pavla je istakla da je pogrešno mišljenje da ćemo uvijek imati vodu, navodeći  probleme iz svijeta zbog nedostatka ili zagađenosti vode, navodeći i klimatske promjene, jer one utiču na izvore vode, Pod sloganom “Voda je isto što i vazduh, naplaćuje li se vazduh?”, Pavla je ukazala na problem prodaje vode i da li se ima pravo puniti vodu u boce i prodavati je.

Sekretarijat za zaštitu životne sredine i   energetsku efikasnost  podržao je učestvovanje Pavlino na Jadranskom sajmu.

post slika