Prijem za člana Evropske teniske asocijacije Miloša Karadžića

05 apr 2024

Predsjednik opštine Željko Komnenović ugostio je danas direktora Teniskog Saveza Crne Gore, Tivćanina Miloša Karadžića, koji je nedavno izabran u osmočlani odbor Teniske asocijacije Evrope, u četvorogodišnjem mandatu.

„Tivat je doživio da dobije svog predstavnika u Evropskom bordu najpopularnijeg individualnog sporta na svijetu. Za takvo prepoznavanje potrebni su vanserijski kvaliteti. Srećan sam i zahvalan zbog nove lijepe sportske vijesti i ovo je samo još jedan dokaz da se trud i zalaganje u sportu isplate“ – kazao je prvi čovjek grada. Čestitajući Karadžiću na velikom uspjehu, on je još jednom naglasio važnost ulaganja u sportsku infrastrukturu i istakao da bi izgradnja velikog sportskog kompleksa predstavljala novu razvojnu šansu Tivta. „Naša vizija na tom planu je ambiciozna, ali realna. Opština Tivat već izdvaja značajna sredstva za sport na godišnjem nivou i naš grad se može pohvaliti brojnim uspješnim sportistima. Kada se djeci i mladima obezbijedi potreban prostor za okupljanje i igru, rezultati su brzo vidljivi. Takav prostor zaslužuje i tenis, koji ima dugu tradiciju i korijene u Tivtu“ – poručio je Komnenović.

Karadžić je istakao da Crna Gora po prvi put ima svog predstavnika u odboru Evropske teniske asocije, čime je stekla značajnu priliku da predoči i svoje probleme. „Prijem u odbor je veliko priznanje za rad Teniskog saveza Crne Gore, koji godinama uspješno organizuje brojne međunarodne turnire. Među velikom konkurencijom mi smo napravili atmosferu da se i glas male zemlje čuje.“

Na sastanku je razgovarano o vidovima saradnje, kao i mogućnosti da Tivat bude domaćin jednog od turnira u organizaciji crnogorskog Teniskog saveza.

Prijemu u kabinetu prisustvovala je i sekretarka za društvene djelatnosti u Opštini Tivat Olivera Mišković Vidojević.