PRIMOPREDAJA PRVE PLATFORME U CRNOJ GORI ZA SPAŠAVANJE NA VISINI

19 jun 2019

Primopredaja vatrogasne hidraulične platforme za gašenje požara i spašavanje na visini, prve u Crnoj Gori, biće upriličeno u srijedu, 19. juna u 10 časova na gradskoj rivi Pine.

Tom prilikom biće organizovana prezentacija rada i performansi platforme, smotra vozila i opreme i tehnike Službe zaštite i spašavanja Tivat.

Nakon prezentacije predviđen je koktel za zvanice na školskom brodu Jadran.

Vatrogasnom hidrauličnom platformom za gašenje požara i spašavanje na visini, sa platformom – korpom radne visine minimum 27 metara, upotpunjen je vozni park tivatske Službe zaštite i spašavanja (SZS). Radi se o vozilu za gašenja požara i spašavanja na velikim visinama – u višespratnicama, na krovovima i slično. Hidraulična platforma će biti prvo vozilo tog tipa u Crnoj Gori.