U TIVTU – FIBA 3X3 TURNIR

26 jul 2019

Trodnevni turnir u basketu “FIBA 3X3”, održaće se, u periodu od 2. do 4. avgusta, na gradskoj rivi Pine u organizaciji Sekretarijata za mlade, sport i socijalna pitanja opštine Tivat i u saradnji sa Turističkom organizacijom Tivta.

Fiba 3x3 se drugi put organizuje u Tivtu a obezbijeđen je nagradni fond u ukupnom iznosu od 2,500.00€.

Manifestacija počinje revijalnim dijelom za takmičare mlađe od 18 godina a program, pored ostalog,  obuhvata 3 point shoot out, šutiranje slobodnih bacanja za najmlađe, Steph Curry Challenge i drugo.

Zvanično otvaranje FIBA 3x3 seniorskog turnira biće upriličeno 3. avgusta u 21.30 časova a uručenje nagrada u nedjelju, 4. avgusta kada će se nakon završetka takmičarskog dijela, prisutnima obratiti sekretarka za sport mr Darka Ognjanović i direktorica Turističke organizacije Tivat Gabrijela Glavočić.

Najbolja ekipa dobiće nagradu u iznosu od 2,000.00€, dok će drugoplasiranima pripasti 500.00€.

FIBA 3x3 košarka je veoma popularna forma košarke koja se igra na igralištima i organizovanim turnirima širom svijeta. Zvanično je postala FIBA disciplina u 2010. godini, a 9. juna 2017. je donesena odluka o uvrštavanju 3x3 na Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Plesnim tačkama prisutne će, drugo i treće veče manifestacije, zabavljati članice Sportsko-plesnog kluba „Bellissima“ iz Tivta.

Za finalnu noć, pripremljeno je posebno iznenađenje. U ulozi DJ-a prisutne će zabavljati Nigor.