Radionica “Održivo upravljanje zelenim otpadom – Kompostiranje”

17 jun 2015

U petak 19. juna 2015.god. u 10h u multimedijalnoj sali Opštine Tivat biće organizovana radionica "Održivo upravljanje zelenim otpadom - Kompostiranje".
Radionica se organizuje u okviru projekta „Nula otpada - Jadranska mreža događaja i festivala “, čiju implementaciju u Crnoj Gori sprovodi Opština Tivat u partnerstvu sa još 8 organizacija iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Albanije, Slovenije i Italije. Projekat se implementira u okviru IPA Jadranskog programa, a finansira ga Evropske unija.
Kompostiranje je najučinkovitije rješenje zbrinjavanja organskog otpada. U urbanim uslovima prostor je često ograničavajući faktor prilikom razmatranja rješenja za odlaganje biootpada. Međutim, osim u bašti, kompostirati možemo i na balkonu, terasi, pa čak i u stanu.
Na radionici će o značaju i procesu kompostiranja govoriti Tonko Lukšić, tehnički direktor DOO Komunalno Tivat i predstavnici EKO Centra DELFIN.
Pozivaju se svi zainteresovani građani da prisustvuju radionici.

post slika