Radionica “Reciklaža i prenamjena”

08 apr 2013

Opština Tivat i Grupa građana, kao jednu od aktivnosti u cilju obilježavanja Mjeseca Planete Zemlje, u subotu 06.04.2013. godine su organizovali „Shart market“ i radionicu „Reciklaža i prenamjena“ - izradu raznih upotrebnih i dekorativnih detalja od onoga što se obično smatra otpadom, u parku u Ulici 21. novembra, preko puta „Montenegrina“.

„SHart market“ je trajao od 10 do 17 časova, a izloženi predmeti su izazvali veliku pažnju i interesovanje građana. Posebno su uživala djeca u izradi ukrasnih predmeta od raznih reciklažnih materijala i tako demonstrirala svoje kreativne sposobnosti.

„SHart market“ je organizovan u cilju edukacije građana, a posebno djece, da im se ukaže kako bi se silni otpad mogao reciklirati, kako mu udahnuti novi život i na taj način dati doprinos zaštiti životne sredine.

post slika