Radni sastanak predstavnika Uprave policije i Komunalne policije Tivat

29 jul 2011

  

28.jul- U zgradi opštine Tivat održan je radni sastanak predstavnika Uprave policije-ispostava Tivat-Odjeljenje bezbjednosti  i  Komunalne  policije Tivat povodom rješavanja problema vezanih za poštovanje radnog vremena ugostiteljskih objekata,buku,pogrešno parkiranje i problem taksija na Aerodromu  Tivat

Sastanku su prisustvovali: Glavna administratorka opštine Tivat Jovanka Laličić, Načelnica Komunalne policije Jadranka Joksimović,komunalni inspektori-Ivović Helga, Miomir Leovac, Peričić Tanja, Stanislava Radinović, Krstović Selma  savjetnik u službi Komunalne policije, sekretarka Sekretarijata za komunalno stambene poslove i saobraćaj-Zorica Gverović, i predstavnici Uprave policije-Odjeljenje bezbjednosti Tivat - Ivan Rakočević i Zoran Moračanin.

Određeni su prioriteti u cilju  što efikasnijeg djelovanja u rješavanju problema pogrešnog parkiranja,   kao i ostalih komunalnih problema gdje je potrebno zajedničko djelovanje ali i  problema koji znače narušavanje javnog reda i mira.Posebno je ppotenciran problem ponašanja taksista na Aerodromu Tivat koji napušttaju svoja vozila i time čine prekršaj a napadnim nuđenjem svojih usluga stvaraju ružnu sliku o gradu. U tom pravcu,zaključeno je  da saobraćajni inspektor treba da intenzivira kontrole i sankcioniše  prekršaje taksista na aerodromu.

Takođe, zaključeno je da se u svrsi „aktivne asistencije” komunalni inspektori mogu obratiti organima Uprave policije na telefon koji je otvoren 24 sata.

Na kraju, prisutni su izrazili zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom  uz želju da se ona unaprijedi i nastavi i ubuduće.

 

post slika