REZULTATI KONKURSA ZA IZRADU IDEJNOG RJEŠENJA ZA REKONSTRUKCIJU OBJEKTA „STARE ŠKOLE“

09 dec 2014

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Opštine Tivat objavio je rezultate opšteg, javnog, nacionalnog, projektnog, jednostepenog i anonimnog Konkursa za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rješenja za rekonstrukciju objekta „Stare škole“ u Tivtu, koji je raspisan 21.08.2014.godine
Svrha izrade konkursa je bila dobijanje najboljeg rješenja prostorne organizacije i funkcionalnosti, kao osnove za dalju realizaciju. Tako će „Stara škola“ dobiti još jedan „novi“ izgled u svojoj dugoj istoriji.


04 (Medium)Prva nagrada pripala je radu pod šifrom „Old school hotel“ – autora „AIM Studio“ d.o.o. Podgorica, arhitekta Ivan Milošević
„Autor je vještim i zrelim projektantskim pristupom envelopu objekta postavio u prvi plan, i iskoristio njenu autonomiju za stvaranje novih prostornih utisaka. Naizgled gruba i statična forma je pokrenuta kroz igru sijenki, kontrast materijala i školsku proporcijsku analizu i primjenu ritmičnosti.“ Detaljne rezultate konkursa pogledajte na sledecem linku: dalje

 

post slika