Saopštenje za javnost-Posjeta Zorana Ulame

30 maj 2011

 

Danas su u zvaničnoj posjeti Tivtu boravili Šef vladine kancelarije za borbu protiv tgrovine ljudima, Zoran Ulama, zajedno sa svojim timom saradnika, g-đa Nevenka Stanković, zamjenica Zaštitnika ljudskih prava sa g-djom Duškom Šljivančanin, savjetnicom u Kancelariji, te asistentica šefice kancelarije UNICEF-a za Crnu Goru g-đa Nela Krnić. Sastanku su prisustvovali i Veselin Smolović, načelnik ispostave MUP područna jedinica Tivat, kao i  Petar Vujović, Savjetnik  u kabinetu Predsjednika. U jednočasovnom razgovoru sa Predsjednikom Opštine Miodragom Kanakarašem, g-din Ulama je upoznao Predsjednika sa aktivnostima Vlade u borbi protiv organizovanog kriminala kao i tokom realizacije nacionalne strategije, te se interesovao za situaciju na području Opštine Tivat kada je u pitanju trgovina ljudima i organizovani kriminal. Nakon detaljnog izlaganja g-dina Kankaraša svi prisutni su se složili da je Opština Tivat primjer dobre i efikasne saradnje na relaciji Opština – policija – građanstvo, te da su u Tivtu nema organizovanog kriminala, već su uglavnom prisutni sporadični primjeri prosjačenja , mahom djece i osoba koja nisu stanovnici Tivta. Načelnik tivatske policije, g-din Smolović je još jednom potvrdio kontinuiranu saradnju i podršku koju im Opština pruža, te iskazao i spremnost i organizovanost tivatske policije da izadje u susret svim eventualnim problemima tokom predstojeće turističke sezone Predsjednik je prisutne upoznao i sa krupnim investicionim projektima koji se realizuju na teritoriji Opštine, koja će zasigurno sa sobom dovesti do novih iskušenja ( veće migracije ljudi, dolazak nove radne sange i sl.) a koji će u budućnosti zahtjevati veću, bolju i kvalitetniju kadrovsku organizaciju policije. Zamjenica Zaštitnika ljudskih prava g-dja Stanković je predložila da bi bilo poželjno da u svakoj Opštini, pa tako i u Tivtu, postoji neka prostorija u kojoj bi se mogle skloniti eventualne žrtve nasilja, te podsjetila na obaveze iz Konvencije o zaštiti djece kojoj je propisano da se svoj djeci žrtvama nasilja pruži odgovarajuće utočište i sva neophodna pomoć.

Postignut je dogovor svih učesnika sastanka da je potrebno punu pažnu posvetiti podizanju nivoa svijesti stanovništva i prevenciji kako bi se na vrijeme predupredile i eventualno otkrile kriminalne aktivnosti u pogledu organizovanog kriminala i trgovine ljudima,a kojih je Tivat, kao najmanja bokeljska Opština svih ovih godina bio pošteđen.

 KABINET PREDSJEDNIKA

 

post slika