Sastanak sa organizatorima Regate Bari-Porto Montenegro

30 okt 2015

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel sastao se danas sa organizatorima i predstavnicima  Regate EST 105 koja se već punih 9 godina organizuje na potezu Bari-Herceg Novi. Od sljedeće godine ova Regata će se organizovati od Barija do Tivta sa završetkom u Porto Montenegru.  Predsjednik Novosel je upoznao goste sa planovima razvoja Tivta, posebno u oblasti nautičkog turizma, dajući punu podršku organizaciji ove značajne manifestacije koja će upotpuniti turistička dešavanja Tivtu u predsezoni naredne godine. Učesnici sastanka dr. Pasquale Triggiani, generalni sekretar studentskog univerzitetskog centra u Bariju i dr. Vito Pellegrino, savjetnik u čuvenoj italijanskoj kompaniji „Oliveti d’ Italia” koja je i glavni sponzor Regate, nijesu krili svoje oduševljenje što će, počev od aprila sljedeće godine, Regata zahvatiti i akvatorijum tivatskog zaliva. Iako je do sada Regata okupljala oko 50 brodova sa blizu 200 članova posade, organizatori sljedeće godine očekuju da bude blizu 80 brodova sa 350 članova posade koji će više dana boraviti u Tivtu.

Tokom sastanka bilo je riječi o unapređenju privredne saradnje između italijanskih i crnogorskih preduzetnika, naročito u oblastima proizvodnje hrane i maslinarstva, ali i jačanju prijateljskih odnosa između Tivta i Barija, kao i zajedničkom apliciranju ka evropskim fondovima. Savjetnik Predsjednika opštine za međunarodne odnose i ekonomski razvoj, Petar Vujović, upoznao je goste sa dosadašnjom saradnjom sa partnerima iz Italije kada su u pitanju evropski fondovi, kao i konkretnim aktivnostima i projektima koje opština Tivat sprema za narednu godinu u kojima će partneri iz Italije imati ključnu ulogu.Čestitajući rukovodstvu opštine na evidentnom napretku u razvoju Tivta u proteklih desetak godina, gosti iz Italije su uputili i konkretan poziv za susret sa gradonačelnikom Barija tokom proslave božićnih praznika u Bariju krajem ove godine, što je Predsjednik Novosel sa zadovoljstvom i prihvatio.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika