Seminar – Zaštita podataka o ličnosti

17 okt 2011

Dana 11. oktobra 2011. godine, u zgradi Opštine Bar, održan je seminar na temu „Zaštita podataka o ličnosti“.
Kroz Twining projekat iz IPA 2009 koji ima za cilj jačanje kapaciteta Crne Gore za zaštitu ličnih podatka i sprovođenje zakonodavstva koje se odnosi na zaštitu podataka, a u skladu sa sprovođenjem Strategije za zaštitu ličnih podataka, Uprava za kadrove Crne Gore u saradnji sa Agencijom za zaštitu ličnih podataka realizuje seminare iz ove oblasti.
Ovom prilikom predavači su bili slovenački eksperti iz navedene oblasti g-đa Tanja Slak i g-din Andrej Tomšić, koji su prenijeli dio svojih znanja, iskustava i dobre prakse u implementaciji Zakona o zaštiti podataka o ličnosti. Značajnu podršku su pružili i Predsjednik Savjeta Agencije za zaštitu ličnih podataka Šefko Crnovršanin i Direktor Agencije Bojan Obrenović.
Na seminaru su pored predstavnika Opštine Tivat učestvovali lokalni službenici opština Herceg-Novi, Bar, Ulcinj i Prijestonice Cetinja. Iz Opštine Tivat seminar je pohađao Samostalni savjetnik II za upravljanje kadrovima Goran Božović.

Služba Glavnog administratora