Studijskog putovanja u Lajpcig

13 okt 2010

Predsjednik Opštine Tivat, Miodrag Kankaraš i Potpredsjednik Ilija Janović od 03.10. do 9.10.2010.g boravili su u okviru Studijskog putovanja u Lajpcig (Njemačka), u organizaciji Sachsen Wasser-a koji daje Konsultantske usluge za institucionalnu podršku razvoju kapaciteta Vodacoma i vodovodnih i kanalizacionih preduzeća u Crnoj Gori.

 

Cilj ovih putovanja je da se gradonačelnici (opštinski koordinatori Projekta) idirektori ViK-ova, kao i predstavnici Vodacoma upoznaju sa komparativnim iskustvima relevantim i za njihovu organizaciju i poslovanje, sa osvrtom na transformaciju i upravljanje preduzećem, vodosnabdijevanje, otpadne vode, odnose sa korisnicima. U okviru istog su posjetili kancelarije i rukovodioce Sachsen Wasser-a, KWL-komunalno vodovodno preduzeće Lajpzig, postrojenje za proizvodnju i prečišćavanja vode u Canitz, postrojenje za prečišćavanje otpadnih vode WWTP Rosental Leipzig iz 1894g., proizvodjača pumpi KSB AG,Halle.

post slika