Svečanošću na tivatskim Pinama ozvaničen novi oblik saradnje policije i lokalnih vlasti

19 mar 2008
Kankaraš kumovao “Tivtu” .
Na svečanosti koja održana na gradskoj rivi Pine tivatski gradonačelnik Dragan Kankaraš kumovao je, odnosno dao ime, patrolnom čamcu Uprave policije, koji će ubuduće nositi naziv “Tivat”. Na osnovu zajedničkog dogovora opština će ubuduće servisirati plovila iz zaduženja granične policije - ekspozitura Herceg Novi.

- Ovaj patrolni čamac će biti u funkciji bezbjednosti plovidbe ne samo u akvatoriju Tivta, nego svega onoga što je vezano za turizam - bezbjednost na inoru, kupalištima i plažama - kazao je Kankaraš, navodeći da će vrijeme pokazati da li je to dovoljno i da li Tivat u narednom periodu treba da dobije neku veću organizacionu jedinicu u strukturi organizacije policije. Pomoćnik direktora Uprave policije Veselin Vukadinović je kazao da je to primjer kako lokalna samouprava čini sve da u funkciju stavi plovila koja će, pored redovnih poslova koje obavlja granična policija na moru, biti od koristi i lokalnoj samoupravi.