TIVAT OBILJEŽAVA MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV KORUPCIJE

05 dec 2018

Opštinski tim za borbu protiv korupcije obilježiće 9. decembar, Međunarodni dan borbe protiv korupcije nizom aktivnosti u saradnji sa Učeničkim parlamentom SMŠ „Mladost“ i NVO Alternativni kreativni centar (AKC), dogovoreno je na sastanku koordinatorke opštinskog tima Jele Mrdak i predstavnika AKC Đorđa Trajčevskog sa sa predsjednicom Učeničkog parlamenta Viktorijom Samardžić i profesoricom sociologije Brankom Kašćelan.

Međunarodni dan borbe protiv korupcije biće obilježen javnom tribinom, 10. decembra na kojoj će Opštinski tim predstaviti aktivnosti iz Akcionog plana za borbu protiv korupcije u 2017 - 2018. godini kao i rezultate nedavno sprovedene ankete.

Planirana je i prezentacija predstavnika Učeničkog parlamenta na temu „Postojanje ili nepostojanje korupcije u obrazovnom sistemu“, kao i upoznavanje učenika sa nagradnim konkursom koji će sprovesti AKC u saradnji sa Radnom grupom za izradu i implementaciju akcionog plana borbe protiv korupcije.

Cilj akcije obilježavanja je podizanje svijesti o korupciji i njenim posljedicama po lokalnu zajednicu.

post slika